Propozice Mistrovství KHK – mládež

Propozice 1. ročníku soutěže o mladé MISTRY Královéhradecka

Sekretariáty pro jižní a severní oblast kraje rozšiřují nabídku sportovního měření o novinku – Mistrovství Královéhradeckého kraje mládeže. Propozice soutěže jsou inspirovány pravidly Mistrovství HK potažmo SVČ avšak s jedním zásadním rozdílem – do žebříčků Mistrovství Královéhradeckého kraje mládeže se započítávají, jak je z názvu patrné, výhradně turnaje určené hráčům a hráčkám splňující věkové limity pro mládežnické soutěže UŠO.

Konkrétně žákovské kategorie jsou limitovány věkem 14 a juniorské 18 let. V přesném překladu to znamená, že žákem/žačkou jsou osoby, které letos dovrší maximálně 14 let věku, juniorem/juniorkou pak osoby v maximálně 18. roku věku.

Do žebříčků budou dle přesných kritériích (viz propozice) započítány všechny mládežnické turnaje konající se na území kraje, o kterých bude informován alespoň jeden ze sekretariátů a to s minimálně pětidenním předstihem (formulář pro podání žádosti o zařazení turnaje do termínovky). Vzhledem k tomu, že pravidla UŠO stanovují podmínku nulového startovného a kreditů, je možné do žebříčků započítat i například školní turnaje hrané na nástěných elektronických terčích. Minimálně pro tento úvodní ročník není pro turnaje podmínkou přítomnost rozhodčího. Čerstvé aktuální žebříčky najdete v sekci Žebříčky.

Vrcholem soutěže bude závěrečné finále, jak je zvykem v dospěláckých Mistrovství, které bude otevřené (bez nominace) a uskuteční se v pátek 11. prosince v Hradci Králové. Po jeho odehrání budou trofejemi odměněni medailisté všech věkových kategorií. Na všechny hráče, kteří odehrají v ročníku minimálně 15 turnajů, budou dále čekat losované věcné ceny.

Kompletní propozice soutěže najdete níže. Pro případné dotazy jsou k dispozici oba krajské sekretariáty (kontakt jih / sever).

Partneři finančně podporující Mistrovství Královéhradeckého kraje mládeže

Willcap Trutnov Omnirecord Hradec Králové

Pokud chcete zobrazit propozice v novém samostatném okně klikněte na tento odkaz